Ako pracujem

 

Úspešný predaj nehnuteľnosti sa skladá z dvoch častí:

1) KVALITNÁ PREZENTÁCIA

2) DôSLEDNÁ PROPAGÁCIA

Tip pre Vás:

Pozrite si na internete, ako sa bežne ponúka väčšina nehnuteľností.

A presne tak to NEROBTE.

.......

Pre zabezpečenie rýchleho a úspešného predaja nehnuteľnosti bez toho, aby jej ponuka visela niekde na internete bez povšimnutia, je potrebné urobiť niekoľko dôležitých vecí, ktoré však väčšina realitných maklérov a takmer žiaden vlastník predávajúci na "vlastnú päsť", nerobia.

V súčasnosti už nestačia záujemcom len dve - tri fotky, zopár slov v popise a v cenovke uvedené:  "Cena dohodou" alebo "Najvyššej ponuke".

Preto Vám v niekoľkých bodoch popíšem, čo všetko urobím pre úspešný predaj Vašej nehnuteľnosti ja.

 

Kvalitná prezentácia

Nikdy nedostanete druhú šancu na nápravu prvého dojmu,

preto je potrebné - skôr ako váš byt, dom alebo pozemok zverejníte prvýkrát do ponuky - túto nehnuteľnosť pred predajom vhodne pripraviť.

Na nafotenie a natočenie videoprezentácie si treba vyčleniť čas, profesionálne fotky a videá sú pre úspešný predaj veľmi dôležité. Doba sa mení, kupujúci sú nároční a my ich potrebujeme okamžite zaujať tak, že o iné podobné ponuky stratia záujem.

Kvalitné fotografie sa dnes dajú urobiť aj s lepším mobilným telefónom, keďže už obsahuje šikovné funkcie na úpravu fotografií. Nie každý však tieto funkcie ovláda, aj keď ich má k dispozícii. A to nehovorím o správnej kompozícii, nasvietení a úprave snímaného priestoru. Na to už musí mať človek cit, nejaké to vybavenie navyše a hlavne skúsenosti.

Ja pri fotografovaní a natáčaní používam okrem mobilného telefónu a kvalitného fotoaparátu aj profesionálny stabilizátor/gimbol a rôzne statívy. Na snímky a videá z vtáčej perspektívy používam dron.

Okrem fotografií a videa pripravím pre každú ponúkanú nehnuteľnosť aj 2D a 3D pôdorys. Z fotografií a videa totiž nie je dosť dobre možné urobiť si predstavu o presnom rozmiestnení jednotlivých miestností.

V niektorých prípadoch je vhodné prezentovať nehnuteľnosť aj pomocou 3D skenu, kedy má záujemca možnosť prezrieť si ju do najmenších detailov kedykoľvek bude pripojený k internetu. Na fyzickú obhliadku tak prídu len skutočne vážni záujemcovia, ktorí sa s nehnuteľnosťou dôverne oboznámili už predtým online.

Dôsledná propagácia

Po fáze fotenia a natáčania prichádza na rad samotná propagácia.

V prvom rade sú oslovovaní záujemcovia, ktorí sú evidovaní v databáze realitnej kancelárie.

Pre propagáciu na internete má každá nehnuteľnosť z mojej ponuky vytvorenú svoju vlastnú webovú stránku, na ktorej si záujemcovia nájdu kompletné informácie, vrátane rozsiahlej fotogalérie, videoprezentácie, pôdorysov, prípadného 3D skenu a vizualizácií.

Obrovskou výhodou vlastnej webovej stránky nehnuteľnosti je okrem množstva poskytnutých informácií hlavne fakt, že z tejto stránky sa záujemca nedostane k iným ponukám iba jedným kliknutím.

Súčasne je nehnuteľnosť vložená do inzercie na najsledovanejších inzertných serveroch a realitných portáloch, kde sa formou plateného topovania udržiava v pozornosti potenciálnych záujemcov na predných pozíciách.

Reklamné bannery, letáky, propagácia na sociálnych sieťach a pod. je tiež veľmi dôležitou a finančne dotovanou súčasťou propagácie.

To, čo nasleduje ďalej - obhliadky, jednania so záujemcami, zmluvy, úrady - sa zdá byť jednoduché, ale ...!!

Obhliadky nehnuteľnosti

Všetky obhliadky so záujemcami dôsledne evidujem. Je to dôležité hlavne kvôli istote predávajúceho, keďže ponuka nehnuteľností je vážna a citlivá záležitosť.

Obhliadky vediem spravidla sám, viem čo záujemca preferuje, ako je vhodné konkrétnu nehnuteľnosť prezentovať, čo je dôležité o nehnuteľnosti a lokalite povedať a.t.ď.. V prípade nejasných záležitostí požiadam vlastníka o doplnenie informácií a pokračujeme v obhliadke.

Následne komunikujem so záujemcom a v prípade jeho záujmu o kúpu pripravím všetky potrebné náležitosti pre uzatvorenie rezervačnej zmluvy, s prihliadnutím na podmienky predávajúceho.

Špecifickým nastavením marketingu je možné docieliť, že sa o Vašu nehnuteľnosť bude uchádzať hneď niekoľko vážnych záujemcov. V takomto prípade môžeme zrealizovať aukciu, na základe ktorej sa stane víťazom ten záujemca, ktorý Vám poskytne najvyššiu cenu, prípadne pre Vás najprijateľnejšie podmienky.

Právny servis

Akonáhle je všetko dohodnuté, vypracujeme celú zmluvnú dokumentáciu k prípadným pripomienkam. Keď sú zmluvy vzájomne odsúhlasené, dohodneme si termín ich podpísania.

Po podpísaní zmlúv sú tieto doručené na príslušný katastrálny úrad. Od podania návrhu na vklad vlastníckeho práva do katastra to štandardne trvá cca 21 – 30 dní, kým kataster zapíše vlastníctvo predmetnej nehnuteľnosti na kupujúceho.

Pri odovzdaní nehnuteľnosti do užívania novému vlastníkovi bude spísaný Preberací a odovzdávací protokol, ktorý okrem iného slúži aj ako podklad pri prepise zmlúv u správcov a dodávateľov energií a vody.

Popredajný servis

Ani po úspešnom predaji Vašej nehnuteľnosti pre mňa práca pre Vás nekončí. Aj naďalej s Vami ostanem v kontakte a priebežne Vás budem prostredníctvom mailov informovať o novinkách a zaujímavostiach v oblasti realit, ktoré sa môžu zísť Vám, prípadne Vašim priateľom alebo známym.

A kedykoľvek v budúcnosti budete potrebovať radu alebo pomoc ohľadne nehnuteľností, budem tu pre Vás.

Ak ste sa na základe uvedého rozhodli pre spoluprácu so mnou, alebo potrebujete len radu, či cenový odhad Vašej nehnuteľnosti, neváhajte, zavolajte mi, prípadne mi napíšte stručnú správu na môj e-mail..

V krátkosti sa porozprávame, ako by som Vám mohol ohľadne Vašej nehnuteľnosti pomôcť. Dohodneme si miesto a čas kde sa môžeme stretnúť a konkrétnejšie sa porozprávať.

 

 Trhové ocenenie Vašej nehnuteľnosti ZADARMO

Zaujíma Vás, akú má Vaša nehnuteľnosť aktuálnu trhovú cenu?

Stačí vyplniť kontaktný formulár, ja sa Vám ozvem, opýtam sa na niekoľko základných informácií a ZADARMO Vám vypracujem trhový cenový odhad. Sami sa potom rozhodnete, či vôbec budete predávať a za koľko.

Tento krok je pre Vás absoltúne nezáväzný.

 

Teším sa na stretnutie s Vami

dsc_5190

Milan Šiška, RSc.

Váš realitný maklér

0905 492 598Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie