Ako pracujem

Tip pre Vás:

Pozrite si na internete, ako sa bežne ponúka väčšina nehnuteľností. A presne tak to NEROBTE.

Úspešná ponuka sa skladá z dvoch častí:

1) KVALITNÁ PREZENTÁCIA

2) DôSLEDNÁ PROPAGÁCIA

Nižšie nájdete stručný prehľad aktivít, ktoré zabezpečím pre úspešný predaj Vašej nehnuteľnosti.

 

1. Náš prvý kontakt

Zavolajte mi a v krátkosti sa porozprávame, ako by som Vám mohol ohľadne Vašej nehnuteľnosti pomôcť, prípadne mi napíšte stručnú správu na môj e-mail.

Dohodneme si miesto a čas, kde sa môžeme stretnúť a konkrétnejšie sa porozprávať.

2. Pripravte si odpovede na moje otázky:

3. Nezáväzné stretnutie:

4. Začiatok našej spolupráce

Po vzájomnom odsúhlasení dohodnutých krokov a podmienok našu dohodu spečatíme na Zmluve o sprostrekovaní predaja/ prenájmu.

5. Prezentácia

Nehnuteľnosť je potrebné vhodne pripraviť na nafotenie a natočenie video prezentácie. Profesionálne fotky a videá sú veľmi dôležité. Doba sa mení, kupujúci sú stále náročnejší a my ich potrebujeme okamžite zaujať natoľko, že o iné podobné ponuky stratia záujem.

Už nikdy totiž nedostanete druhú šancu na vyvolanie skvelého prvého dojmu u kupujúceho.

V určitých prípadoch je vhodné prezentovať nehnuteľnosť aj pomocou 3D skenu, kedy má záujemca možnosť prezrieť si ju do najmenších detajlov kedykoľvek bude pripojený k internetu. Na fyzickú obhliadku tak už prídu len skutočne vážni záujemcovia, ktorí sa s nehnuteľnosťou dôverne oboznámili už predtým online.

6. Propagácia a prehliadky

Po fáze fotenia a natáčania prichádza na rad samotná propagácia.

V prvom rade sú oslovení klienti realitnej kancelárie evidovaní v databáze ako záujemcovia o kúpu/ prenájom.

Vašej nehnuteľnosti je vytvorená vlastná profesionálna webová stránka, na ktorej si záujemcovia nájdu kompletné informácie vrátane rozsiahlej fotogalérie, videoprezentácie, moderne vytvorených 2D a 3D pôdorysov, ako aj prípadného 3D skenu či vizualizácií. Obrovskou výhodou vlastnej stránky je množstvo poskytnutých informácií, ale hlavne fakt, že z tejto stránky sa záujemca nepreklikne k iným ponukám.

Súčasne je nehnuteľnosť vložená aj do inzercie na najsledovanejších inzertných serveroch a realitných portáloch, kde sa formou plateného topovania udržiava v pozornosti potenciálnych klientov na predných pozíciách.

Reklamné bannery, letáky, lokálna tlač, propagácia na sociálnych sieťach a pod. je tiež veľmi dôležitou a finančne dotovanou súčasťou propagácie.

Všetky obhliadky so záujemcami sú dôkladne evidované. Je to veľmi dôležité okrem iného aj kvôli istote predávajúceho, keďže ponuka nehnuteľnosti je vážna a pomerne citlivá záležitosť. Obhliadky vediem spravidla sám, prípadne Vás počas obhliadky oslovím s doplňujúcimi otázkami záujemcov.

Špecifickým nastavením marketingu je možné docieliť, že sa o Vašu nehnuteľnosť bude uchádzať hneď niekoľko vážnych záujemcov. V takomto prípade môžeme zrealizovať aukciu, na základe ktorej sa stane víťazom ten záujemca, ktorý Vám poskytne najvyššiu cenu, prípadne najprijateľnejšie podmienky.

7. Rezervácia

Ak sa záujemca na obhliadke rozhodne o kúpe/ prenájme, začína sa vyjednávanie podmienok zmluvy.

Záujemca o kúpu podpíše dohodu o zložení blokovacieho depozitu a zloží rezervačný poplatok ako záruku, že má o nehnuteľnosť vážny záujem.

Podpísaná Dohoda o zložení blokovacieho depozitu a zložená záloha slúžia ako podklad pre prípravu zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti.

8. Právny servis

Akonáhle je všetko dohodnuté, vypracujeme celú zmluvnú dokumentáciu k prípadným pripomienkam. Keď sú zmluvy vzájomne odsúhlasené, dohodneme si termín ich podpísania.

V prípade financovania kúpy úverom sa popri kúpnych zmluvách podpisujú aj záložné zmluvy, ktoré pripraví banka na základe zmluvy o úvere kupujúceho.

9. Prevod vlastníctva a odovzdanie nehnuteľnosti

Po podpísaní zmlúv sú tieto doručené na príslušný katastrálny úrad. Od podania návrhu na vklad vlastníckeho práva do katastra to štandardne trvá cca 21 – 30 dní, kým kataster zapíše vlastníctvo predmetnej nehnuteľnosti na kupujúceho.

Pri odovzdaní nehnuteľnosti do užívania novému vlastníkovi bude spísaný Preberací a odovzdávací protokol, ktorý okrem iného slúži aj ako podklad pri prepise zmlúv u správcov a dodávateľov energií a vody.

10. Popredajný servis

Aj naďalej s Vami ostanem v kontakte a priebežne Vás budem prostredníctvom mailov informovať o novinkách a zaujímavostiach v oblasti realit, ktoré sa môžu zísť Vám, prípadne Vašim priateľom alebo známym.

 

 Trhové ocenenie Vašej nehnuteľnosti ZADARMO

Zaujíma Vás, akú má Vaša nehnuteľnosť aktuálnu trhovú cenu?

Stačí vyplniť kontaktný formulár, ja sa Vám ozvem, opýtam sa na niekoľko základných informácií a ZADARMO Vám vypracujem trhový cenový odhad. Sami sa potom rozhodnete, či vôbec budete predávať a za koľko.

Tento krok je pre Vás absoltúne nezáväzný.

 

Teším sa na stretnutie s Vami

dsc_5190

Milan Šiška, RSc.

Váš realitný maklér

0905 492 598Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie