O mne

V realitách pracujem od roku 1998 a za ten čas som získal veľa pracovných, ale aj životných skúseností.

Špecializujem sa na Banskú Bystricu a okolie, bežne však realizujem prevody nehnuteľností aj v iných regiónoch slovenska.

Na začiatku môjho pôsobenia v realitách to na trhu "jazdilo" ako na horskej dráhe - obdobia prudkých nárastov striedali klesania cien, menili sa spôsoby predaja, aj možnosti kúpy. Neboli stavebné sporenia, ani hypo úvery a klienti počítali státisíce, ba niekedy aj milióny korún v hotovosti na stole. Až neskôr začali banky a sporiteľne opatrne poskytovať úvery, no napriek tomu ešte dlhé obdobie takmer každý inzerát na predaj končil slovami: LEN V HOTOVOSTI.

Inzerovalo sa výhradne v tlači, internetové stránky mal málokto. V rade na katastri pre výpis z listu vlastníctva alebo katastrálnu mapu, či na rôznych úradoch, sme strávili celú večnosť, atď., atď..

Dnes je to už všetko iné. Divoké turbulencie cien utíchli, banky sa predbiehajú v poskytovaní úverov, na internete získame za pár sekúnd informácie všetkého druhu a takmer všetko vybavíme z pohodlia vlastného kresla. Vzniklo nepreberné množstvo realitných kancelárií a s tým spojený problém -

ako si vybrať toho správneho makléra, ak si s predajom neviem pomôcť sám?

Tu môžem poradiť len jedno - vyberajte dôsledne, veď sa jedná o Váš majetok. Pýtajte sa známych, rodiny, priateľov, ľudia z Vášho okolia určite poznajú niekoľko realiťákov, pozrite si ich stránky, referencie, zistite si spôsob ich práce a až potom sa rozhodnite, komu svoj majetok zveríte do rúk.

Ja o sebe môžem povedať len toľko, že ma práca realitného makléra baví a snažím sa ju robiť na špičkovej úrovni. Neustále sa v oblasti realít vzdelávam, sledujem nové trendy ponuky a predaja doma aj v zahraničí, píšem články, využívam moderné technológie, robím profesionálne fotografie, videá, vytváram Homestaging, pracujem na sociálnych sieťach, pripravujem a vediem aukcie, všetko s jasným cieľom - predať nehnuteľnosť za čo najlepšiu cenu a k plnej spokojnosti klienta.

Okrem samotného predaja či prenájmu zabezpečujem služby ako určenie ceny pre dedičské konania, znalecké posudky, geometrické plány, kúpne a nájomné zmluvy, prepisy u správcov sietí, hypoúvery, poistenie atď..

Na týchto stránkach nájdete okrem mojej aktuálnej ponuky aj články a realitné tipy, pomocou ktorých môžete získať nový pohľad na svet realít. A až nastane čas a vy sa budete rozhodovať o kúpe, či predaji, budete o pár dobrých krokov pred ostatnými.

Za každým predajom, či prenájmom nehnuteľnosti, sa skrýva niekoľko ľudských príbehov. A to je dôvod, prečo by nikto nemal tak dôležitý životný krok podceňovať.

Ďakujem, že ste dočítali až sem. Pokiaľ Vás čokoľvek ďalšieho zaujíma, neváhajte ma kontaktovať. Rád sa s Vami stretnem aj osobne pri dobrej káve.

Milan Š.

Milan Šiška, RSc.