Jednanie o cene kupovanej nehnuteľnosti nemusí vždy znamenať výhru

Jednanie o cene kupovanej nehnuteľnosti nemusí vždy znamenať výhru

Pri kúpe nehnuteľnosti je jednanie o cene často nevyhnutné. Avšak, príliš tvrdé zjednávanie a používanie neuvážených argumentov môže potenciálneho kupujúceho pripraviť o výhodnú kúpu. Ako realitný maklér vám ponúkam pohľad na to, ako pristupovať k jednaniu o cene, aby ste nevyhoreli ešte pred dosiahnutím cieľovej čiary.

Chyby v jednaní, ktoré môžu stáť viac, než si myslíte

Jednou z najčastejších chýb je porovnávanie neporovnávateľných nehnuteľností. Cena nehnuteľnosti nie je len o štvorcových metroch. Lokalita, kvalita stavebných materiálov, architektonický štýl a veľkosť obytných miestností sú len niektoré z faktorov, ktoré výrazne ovplyvňujú cenu. Ignorovanie týchto dôležitých aspektov môže viesť k neadekvátnym ponukám, ktoré môžu predajcu odradiť.

Strata šance na dobrú kúpu

Príliš tvrdé zjednávanie môže viesť k tomu, že si predajca nájde iného záujemcu, ktorý je ochotný zaplatiť viac alebo je jednoducho menej problematický. V dnešnom konkurenčnom trhu nehnuteľností môže byť vaša ponuka rýchlo prehliadnutá v prospech niekoho s realistickým prístupom k jednaniu.

Importancia porozumenia trhu

Aby ste sa vyhli chybám pri jednaní, je kľúčové mať hlboké porozumenie trhu s nehnuteľnosťami. Poznanie aktuálnych trendov, cien a dopytu v danej lokalite vám umožní formulovať ponuku, ktorá je konkurencieschopná, ale zároveň férová. Ako váš realitný maklér, som tu, aby som vám s tým pomohol.

Význam komunikácie a flexibility

Efektívna komunikácia a ochota ku kompromisu sú základom úspešného jednania. Niekedy môže byť ústupok z vašej strany v podobe akceptovania menších nedostatkov nehnuteľnosti alebo súhlasu s dlhším termínom prevodu vlastníctva kľúčom k dosiahnutiu lepšej ceny.

Jednanie o cene nehnuteľnosti je umením, ktoré vyžaduje znalosť trhu, empatiu a strategické myslenie. Ak sa chcete vyhnúť bežným chybám a maximalizovať svoje šance na úspešnú kúpu, som tu, aby som vám pomohol.

Ak sa so mnou chcete o niečom poradiť, neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom kontaktov na mojej webovej stránke. Spoločne nájdeme cestu k vašej vysnívanej nehnuteľnosti.

Milan Šiška, RSc.
Autor: Milan Šiška, RSc.

V oblasti realít pracujem už od roku 1998.

Špecializujem sa na Banskú Bystricu a okolie, bežne však realizujem predaje nehnuteľností aj v iných regiónoch slovenska.

Práca realitného makléra si vyžaduje neustále vzdelávanie sa a sledovanie nových trendov doma aj v zahraničí a ich následnú aplikáciu do praxe s cieľom poskytnúť klientom čo najkvalitnejšie realitné služby.

Profesionálne fotografie, videoprehliadky, 3D sken, homestaging, písanie článkov, ponuka cez moderné technológie a sociálne siete, aukcie, to je len krátky súpis činností dnešného realitného makléra. Okrem toho musí byť realiťák aj dobrým psychológom, právnikom, finančným konzultantom, obchodným manažérom, reklamným mágom, architektom, stavbárom, záhradníkom, atd..

Ja som okrem toho aj manžel, otec a starý otec.

Za každým predajom, či prenájmom nehnuteľnosti, sa skrýva niekoľko ľudských príbehov. A to je dôvod, prečo by nikto nemal tak dôležitý životný krok podceňovať. 

Na týchto stránkach nájdete okrem mojej aktuálnej ponuky aj články a realitné tipy, pomocou ktorých máte možnosť získať hlbší pohľad do sveta realít. A až nastane čas, kedy sa budete rozhodovať o predaji, kúpe či prenájme, budete o pár dobrých krokov pred ostatnými.

Máte nejaké otázky? Neváhajte ma kontaktovať. Rád sa s Vami stretnem aj osobne nezáväzne pri dobrej káve.

Milan Š.

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie